PIĘKNY DOM! Kto o takim nie marzy? Oglądając telewizyjne reklamy można odnieść wrażenie, że piękny dom jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wziąć kredyt, kupić komplet ekskluzywnych mebli, zainwestować w modne dodatki i gotowe. Każdy jednak, kto chce uczynić mieszkanie czy wolnostojący budynek swoim miejscem na ziemi wie, że nie o to idzie.

O co zadbać w pierwszej kolejności, aby malutkie mieszkanko na poddaszu było pięknym domem? Co zrobić, by uczynić pięknym mieszkanie, którego podłogi nie widać spod sterty zabawek i pieluch? Co wtedy, kiedy dzieci nie bardzo chcą już rozmawiać z rodzicami i uciekają w swój własny świat? Jak na nowo zaprosić małżonka do tego, aby spróbować jeszcze raz rozkochać się w sobie? W jaki sposób być ze sobą, kiedy tęsknota za dziećmi wielka, a ich nie ma? Co zrobić, aby małżeństwo, rodzina, były naprawdę pięknym domem? To tylko niektóre z pytań, na które będziemy szukali odpowiedzi.

PIĘKNY DOM!Taki będzie temat tegorocznych adwentowych rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński. Dom to konkretne osoby, życie, relacje, czas, atmosfera, życzliwość, czułość, dobre słowo, wzajemna pomoc, bezpieczeństwo… Zdaje się, że piękny dom to ten, który ma duszę. Jego piękno leży w pięknie tych, którzy go tworzą. Zaplanuj już dziś grudniowy weekend, aby wspólnie z innymi odkryć na nowo i docenić piękno swojego domu. Zaplanuj ten czas, aby uczynić swój dom jeszcze piękniejszym, a jeśli trzeba, to wziąć się za prawdziwy remont! Do zobaczenia!

ks. Eugeniusz Ploch

© 2009-2018 Remont Małżeński