Mocni Duchem

O tym, aby życie płynęło spokojnie marzy chyba każdy. I biedny, i bogaty. I wykształcony, i ten, który z trudem skończył szkołę. Jednak niezależnie od wszystkiego, każdego dopadają jakieś strapienia, którym musi stawić czoła. Jedni pokonują je dosyć szybko, drudzy potrzebują więcej czasu, siły i wsparcia innych osób.

Dobrze jest mieć przyjaciół i dobrych ludzi wokół siebie. Są oni jak ponton na wzburzonym jeziorze, którego można się chwycić lub nawet do niego wejść i przypłynąć do brzegu. Przyjaciele…, dobrzy ludzie… są jak lekarstwo, które jest pod ręką. A może jest ich jak na lekarstwo?

Jest wielu dobrych ludzi! Jest wielu takich, którym zależy nie tylko na ich własnym szczęściu, ale także na naszym. Można ich spotkać wszędzie – choć trzeba się trochę porozglądać. Z pewnością są też na Rekolekcjach Małżeńskich, które od lat odbywają się w Opolu. W tym roku również ich nie zabraknie. Spotkają się, aby ucieszyć się sobą i u Boga czerpać nadzieję na dobre i szczęśliwe życie!

ks. Eugeniusz Ploch
Jesteśmy małżeństwem dziewięć lat i dopiero teraz, po wielu doświadczeniach, możemy powiedzieć, że się znamy, że zależy nam na sobie, że chcemy być ze sobą na zawsze. Odkryliśmy to dzięki zaproszeniu na „Remont Małżeński”. Z początku nazwa tych rekolekcji bardzo nam się nie spodobała, poszliśmy jednak i okazało się, że tego właśnie potrzebowaliśmy.

Byliśmy narzeczonymi, kiedy przypadkowo trafiliśmy na “Remont Małżeński”. Czuliśmy się trochę głupio, bo nie byliśmy jeszcze małżeństwem. Dzięki tym rekolekcjom, zmieniliśmy całkowicie nasze plany. Dziś, po czterech latach małżeństwa, nie wyobrażamy sobie, aby nie uczestniczyć w tych spotkaniach.

Gdyby nie “Remont Małżeński”, nie bylibyśmy już małżeństwem. Szkoda, że trafiliśmy na te rekolekcje tak późno. Ale lepiej późno, niż wcale!

Czy potrzeba pisać więcej? W tym roku, tydzień przed Bożym Narodzeniem, zapraszamy do udziału w IX edycji Remontu Małżeńskiego. Możliwe, że ten Remont będzie wyjątkowy. Dlaczego? Bóg to wie! On wie i może wszystko, i tak naprawdę, to On Was zaprasza, a Bogu się przecież nie odmawia!

ks. Eugeniusz Ploch

© 2009-2018 Remont Małżeński