Jaki remont? Jakie małżeństwo? Co to takiego? I jeszcze w Kościele…

Wydaje się, że od czasu do czasu, wszystko wymaga odnowienia. Potrzebny jest co jakiś czas w mieszkaniu lub domu mały remont. Potrzebny jest w firmie, chcemy czy nie, mały remanent. Potrzeba, co kilkanaście tysięcy kilometrów, pojechać samochodem na przegląd. Wszystko po to, aby bezpieczniej i przyjemniej mieszkać, pracować czy przemieszczać się z miejsca na miejsce. Nie ma również wątpliwości, że od czasu do czasu należy usiąść i spokojnie przyjrzeć się temu co robimy i jak żyjemy. Może zobaczymy, że coś szwankuje, że coś należy zmienić i poprawić. To właśnie jest REMONT MAŁŻEŃSKI.

Przed Bożym Narodzeniem dbamy, aby niczego nie zabrakło na wigilijnym stole, robimy porządki w domach, podsumowujemy kolejny rok w pracy. Ogólnie: dużo bieganiny i zmartwień. Po Wszystkich Świętych zaczęły się już przedświąteczne wyprzedaże. To jest pewien paradoks. Jeszcze się nie zaczęło, a już wyprzedajemy.

Weekend dla siebie! Dwa wieczory we dwoje. Niedzielne przedpołudnie z drugą połówką i dziećmi. Kogo stać na taki luksus? To jest czas właśnie dla tych, którzy chcą zafundować sobie odrobinę luksusu. Czas odpoczynku, możliwość spotkania, wyciszenie, śpiew, modlitwa. No i oczywiście konferencje przeznaczone tylko dla małżonków.Szczęśliwi ze sobą – zostaną umocnieni. Borykający się z trudnościami – znajdą podpowiedzi, co warto podjąć na nowo. Mówiąc krótko: RECEPTA NA SZCZĘŚCIE W MAŁŻEŃSTWIE!

Główne tematy spotkań są następujące: Piękno małżeństwa – hierarchia wartości (piątek); Kto jest dla mnie najważniejszy? Czym karmi się miłość małżeńska? Świętość łoża małżeńskiego (sobota); Duchowy fundament małżeństwa (niedziela).Tematy konferencji i modlitewne spotkania mają umocnić małżonków we wzajemnej miłości oraz uświadomić, że w dużej mierze szczęście zależy od nich samych. Również świadectwa małżeństw będą zachętą do walki o swój Dom.

Bywa tak, że do remontu zapraszamy kogoś z zewnątrz. Stojący z boku zdaje się widzieć więcej. Ma również swoje doświadczenie i wie, co warto, a czego nie warto ruszać. Najbliższy Remont Małżeński poprowadzą: Mieczysław Guzewicz (od 28 lat żyjący z małżeństwie, ojciec trojga dzieci, konsultor Rady ds. Rodziny KEP; (więcej na www.mojemalzenstwo.pl) oraz , ks. Eugeniusz Ploch z zaprzyjaźnionymi opolskimi małżeństwami.

ks. Eugeniusz Ploch

© 2009-2018 Remont Małżeński